Her Ortama ve Mevsime Uygun Viski Kokteyl Çeşitleri

Kategori: Blog | 0

Siz de viskiyi farklı şekillerde tüketmeyi sevenlerdenseniz viski kokteyl çeşitleri önerilerimiz tam size göre demektir. Viski, dünyanın en popüler alkolleri arasında yer alan oldukça lezzetli ve aromalı bir alkoldür. Hem sek tüketilebilen hem de kokteyllere renk katan bu içkiyi daha lezzetli bir hale getirmeniz de mümkündür.

Listemizde yer alan basit viski kokteylleri sayesinde alkollü etkinliklerinizi daha keyifli kılabilisiniz. Üstelik ister meyve şuruplu isterseniz de kahveli viski kokteylleri arasında yer alan dilediğiniz içeceği evde de deneyebilirsiniz.

En Sevilen Jack Daniel’s Viski Kokteyl Çeşitleri: Lynchburg Lemonade

Söz konusu viski ile yapılan lezzetli kokteyller olduğunda akıllara ilk olarak Lynchburg Lemonade kokteyli geliyor. Kokteyl dünyasında adeta bir marka olan bu içeceği evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bunun için kokteylin başlıca malzemesi olan Jack Daniel’s marka viskiye ihtiyacınız olacaktır. Fakat elinizde başka bir marka viski de mevcutsa kokteyl için onu da kullanabilirsiniz.

Lynchburg Lemonade, portakal ve limon özlerini bir arada tutan viski kokteyl çeşitleri arasında yer almaktadır. Bunun için de limon özlü içecekleri, portakal şurubunu ve damak zevkinize uygun bir gazozu kullanabilirsiniz. Kokteylinize lime gibi eşkilik oranı yüksek narenciyelerden de ekleyebilirsiniz.

Viski Kokteyl Çeşitleri Denildiğinde: Manhattan

Viski ile yapılan kokteyl çeşitlerinden en klasik olanları arasında Manhattan isimli bir lezzetli karışım da yer alıyor. Manhattan, malzeme oranı yüksek sofistike kokteyller arasında da başı çekiyor. Kokteyl için özellikle de çavdar viskisi kullanmanız tavsiye ediliyor.

Manhattan kokteyli için bir ölçü kırmızı tatlı vermut ve yalnızca birkaç damla Angostura Bitters kullanabilirsiniz. Tüm bu malzemeleri buz ile karıştırarak servise hazır bir hale getirebilirsiniz.

Lezzetli Bir Tarif: Ginger Lime Jameson

Viski kokteyl çeşitleri arasında Jameson marka viskinin de oldukça önemli bir yeri bulunuyor. Jameson, kendine has aroması ve lezzetiyle de dünyanın en lezzetli viskileri arasında yer alıyor. Ginger Lime Jameson için de taze zencefil, limon suyu ve şeker şurubu gibi malzemelere ihtiyacınız bulunuyor. Bu karışımlar sayesinde keyifle tüketebileceğiniz bir kokteyl ortaya çıkıyor.