En Popüler 3 Kokteyl Çeşitleri

Kategori: Blog | 0

Davetlerde ya da kutlamalarda size eşlik edecek bir birinden lezzetli koktely çeşitleri ile karşınızdayız. Alkollü kokteyl çeşitleri sayesinde keyifli zamanlar geçirebilir ve lezzetli aynı zamanda serin bir içeceğin tadına bakabilirsiniz. Pek çoğu yüksek alkollü içeceklerden yapılan bu kokteyllerden içerken fazlasıyla zevk alacaksınız.

İçki kokteyl çeşitleri ile kendi partinizi de oldukça özel kılmanız mümkün olacaktır. Hatta dilerseniz siz de bilindik kokteyllerin içerisine kendinize has sevdiğiniz dokunuşlarda bulunabilirsiniz. İşte, herkesin seveceği birbirinden lezzetli alkol içeren kokteyller:

1. Viski Kokteyl Çeşitleri

Viski, hiç şüphesiz ki kokteyllerin en fazla aranan yüksek alkol içeren içecekleri arasında başı çekiyor. Viski ile yapılan kokteyllerin tadı da alkol oranı da bir hayli tatmin edici olabiliyor. Viski içerisine eklenen meyve şurupları ile oldukça lezzetli bir alkollü içecek elde edebilirsiniz.

Viski ile hazırlanan kokteyl çeşitleri arasında ilk başta Lynchburg Lemonade ve Whisky Sour gibi kült kokteyller yer almaktadır. Bu iki kokteyl türü de limon suyu ve çeşitli tatlandırıcı şuruplar kullanılarak yapılır. Whisky Sour içerisinde kokteyle asıl lezzetini de veren yumurta akı da bulunmaktadır.

2. Votka Kokteyl Çeşitleri

Söz konusu votka gibi yüksek alkollü bir içki olduğunda akla ilk olarak bu alkolle yapılan kokteyl çeşitleri geliyor. Votka, kokteyl yapımında en sık kullanılan alkoller arasında viski ile yarışır bir konumda bulunuyor. Viski gibi sek de içilebilen votkanın kokteyl versiyonları ise oldukça lezzetli. Öyle ki alkol çeşitleri arasında en geniş kokteyl yelpazesine sahip olan votka ile yapılan onlarca tarif bulunuyor.

Votka kullanılarak yapılan kokteyllerin başında Hawaii Punch ve Sun Breeze yer alıyor. Bu kokteyl çeşitlerine Blue Hawaii ve White Russian gibi klasik tarifler de eşlik ediyor. Alkol açısından da bir hayli zengin olan bu tarifleri evde kendiniz de yapabilirsiniz.

3. Cin Kokteyl Çeşitleri

Cin, tek başına tüketilmesi oldukça zor olan bir alkol türüdür. Bu yüzden cinin uygun kokteyller eşliğinde tüketilmesi oldukça yaygındır. Cin ve tonik üzerine dilediğiniz meyve şurubunu ilave ederek kendinize lezzetli kokteyller hazırlayabilirsiniz.

Cin, greyfurt ve salatalık gibi meyveler ile de bir arada tüktilebilen bir alkoldür. Kokteylinizin içerisine damak zevkinize en uygun meyve parçacıklarını da atabilirsiniz.